piątek, 8 kwietnia 2016

Skandynawskie wnętrza - metamorfoza starej stodoły na dom mieszkalny

Metamorfoza starej stodoły, a dokładniej szopy na silniki - na wnętrza mieszkalne - co sądzicie o takim rozwiązaniu? Jak czulibyście się we wnętrzach wiedząc o poprzedniej funkcji? Pokaże Wam dzisiaj przykład, po zobaczeniu którego niejeden zagorzały przeciwnik zastanowi się przez chwilę na ten temat. Przemysłowa fasada budynku zachowana w rustykalnym stylu, piękna rdzawa cegła i czarne drewno to główne materiały elewacji zewnętrznych, a całość dopełnia czarny stalowy dach. Z zewnątrz niepozorna architektura, która niczym nie przypomina wnętrz...

Wnętrza totalnie minimalistycznie, można nawet śmiało powiedzieć, że wręcz momentami ascetyczne w formie. Materiały w większości naturalne, betonowe podłogi, ściany w połączeniu z naturalnym drewnem i oszczędnymi dodatkami. W niektórych miejscach można zauważyć wapienne wykończenia, które jeszcze bardziej podkreślają charakter tego miejsca. 


W pełni wyposażona kuchnia niczym nie odbiega od tych, urządzonych w nowoczesnych apartamentach, połączona bezpośrednio 
z pokojem dziennym, idealnie komponuje się z całością wnętrz. W tylnej części domu, odpowiednio oddzielona, aczkolwiek w dalszym momencie przynależna do salonu, znajduje się sypialnia Właścicieli. Tuż obok odnowiona i w pełni wyposażona łazienka z WC, prysznicem i umywalką. Aby podkreślić charakter tej części domu oraz podkreślić inną funkcję - ściany i podłogi wykonane są właśnie w tym miejscu z wapienia. Z dużego salonu ciekawie rozwiązana klatka schodowa prowadzi na górę do przestronnego poddasza do dodatkowej części sypialnianej. 

Dzięki swej funkcjonalności i nowoczesnym udogodnieniom, w połączeniu z wyjątkowo zachowanym charakterem i duszą budynku jest to niezwykle bezkonkurencyjne miejsce. Jestem nim zachwycona, a Wy? 

Pozdrawiam,

Marta W. 


Źródło: Alexander White

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za odwiedziny i za komentarz,
Każde Wasze słowo jest dla mnie inspiracją do dalszej pracy.