środa, 23 marca 2016

Projekt pokoju dla rodzeństwa w stylu skandynawskim

Wyjątkowa Klientka, która bardzo dokładnie wiedziała w jakim stylu i w jakiej formie ma wyglądać pokój dla swoich dzieci.
Wspaniale współpracuje się z takimi ludźmi, którzy motywują swoją wyobraźnią i podejściem do przestrzeni oraz stanowczą postawą.
Przestrzeń do wykorzystania - pokój w kamienicy - 19 mkw, wyglądający mniej więcej tak...


Podstawowe wytyczne - pokój koniecznie z elementami stylu skandynawskiego, brat i siostrzyczka muszą mieć koniecznie wydzielone własne przestrzenie, które wizualnie tworzą spójną całość, ale w pewien sposób są osobnymi, wydzielonymi strefami. Córeczka jest 
w drodze i pojawi się wkrótce na świecie. Do pewnego momentu swojego życia będzie mieszkała z rodzicami w ich sypialni, a później Franio - młody przedszkolak - będzie musiał zaopiekować się swoją siostrzyczką i udostępnić "fragment" jej pokoju.


Franio ma swoją strefę wypoczynku, nauki i zabawy, a co najważniejsze dużo miejsca na przechowywanie jego ukochanych dinozaurów, które konieczne musiały zostać wyeksponowane. Posłuży do tego drabina koło łóżka (wykonana na zamówienie) 
i specjalne półki pod mapą - RIBBA IKEA, które możecie kupić jedynie na portalu Allegro. 


Strefa przechowywania i garderoby - znajduje się tuż przy drzwiach, na dzień dzisiejszy jest to tylko i wyłącznie jedna szafa
- SUNDVIK IKEA i dwa wieszaki TJUSIG IKEA, które w przyszłości mogą zostać zastąpione szerszą szafą lub podobną
ustawioną tuż obok.Klientce najbardziej zależało na otwartej przestrzeni, która miała pozwalać na swobodną zabawę Frania, oraz na prostych formach przechowywania jego zabawek. Na ścianie pojawiła się dekoracyjna mapa Dekornik z naklejkami, a na podłodze dywan samochodowy z drogą, który możecie w promocyjnej cenie kupić w LemonKid. 


Formą symbolicznego oddzielenia strefy męskiej braciszka od strefy damskiej siostrzyczki stała się jedynie półka KALLAX IKEA ustawiona w poprzek pokoju.


Na ścianie koło domku Córeczki pojawił się ten sam motyw lasu, który mogliście zobaczyć nad łóżkiem Frania - zmieniły się jedynie kolory, podkreślające inną strefę pokoju. Tapety z motywem lasu możecie znaleźć w Fabryce Wafelków i Żyrafy z Szafy, 
gdzie możecie wybrać kolor, lub też wykonać na specjalne zamówienie w Dekornik


Na początku jedynym meblem w damskiej strefie będzie komoda HEMNES IKEA, która w przyszłości może zostać zastąpiona szafą.
Dla Mamy dużym udogodnieniem na pewno będzie posiadany fotel EKTORP IKEA.I jeszcze szybki kadr z góry...


I jak Wam się podoba takie rozwiązanie? zmienilibyście coś, czy zostawiamy tak jak jest?
Ciekawa jestem Waszych komentarzy :)

Przypominam Wam Kochani, że część projektów i realizacji staram się na bieżąco umieszczać na stronie Projekty Marta Wieclaw Design. Mam spore zaległości, ale mam nadzieje, że lada dzień uda mi się pokazać Wam pełną galerię projektów i realizacji.

Pozdrawiam

Marta W. 

Martuś przy tej okazji jeszcze raz bardzo dziękuje za współpracę, było mi bardzo miło stworzyć dla Waszej rodziny tą wyjątkową przestrzeń. Dziękuje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za odwiedziny i za komentarz,
Każde Wasze słowo jest dla mnie inspiracją do dalszej pracy.