piątek, 3 lipca 2015

Skandynawskie wnętrza - Golfbanevägen 17 - ahoj kapitanie!!

Natrafiłam na to miejsce i koniecznie musiałam je Wam pokazać. Nawet już nie tylko ze względu na wnętrza, ale na miejsce i klimat jaki stworzył ten dom. 

Architektura zewnętrza - taka sobie, nie ma szaleństwa, wnętrza urządzone z gustem - ale też nie powalają, jedynie ten styl i marynistyczne dodatki - ale Wiecie co - mam ochotę spakować się i wyjechać na wakacje...
a tam przeprowadzić się i spędzić całe życie :) 
Jedna z części domu urządzona jest typowo w klimacie marynistycznym. Wszystkie morskie dodatki, starodawne ramy, zegary, obrazy i mosiężne lampy idealnie komponują się z całością klimatu wprowadzonego przez mieszkańców. Lampy pasujące do takich pomieszczeń możecie znaleźć pod wskazanym adresem lub poszukać tutaj. 
Pozostała część "Domu Kapitana" zaprojektowana została już w stylu nowoczesnym, odbiegającym od wcześniejszych pomieszczeń, ale w dalszym ciągu utrzymana w klimacie morskim. 
Wszystkie dodatki wprowadzające morski klimat sprawiły, że biała sypialnia nie jest sterylna i nie przypomina sali szpitalnej. Zagłówek w paski i narzuta na łóżko zupełnie odmieniły część sypialnianą. Podobne narzuty, które ocieplą każde wnętrze możecie odszukać tutaj.
Czy Wam też skojarzyło się to miejsce z książką "Stary człowiek i morze"?
Pozdrawiam,

Marta W.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za odwiedziny i za komentarz,
Każde Wasze słowo jest dla mnie inspiracją do dalszej pracy.