środa, 3 czerwca 2015

Cegła we wnętrzach w dalszym ciągu modna - BJM Bricks nowe odkrycie

Ściany wyłożone cegłą to od kilku sezonów bardzo wyraźny trend w aranżacji wnętrz. Kojarzy się loftami i wnętrzami przemysłowymi, ale świetnie sprawdza się w mieszkaniach urządzonych w stylu nowoczesnym, rustykalnym czy klasycznym. Wszystko zależy od tego, na jaki rodzaj i kolor cegły się zdecydujemy oraz jakie wybierzemy wyposażenie.


Obok ceglanej ściany nie można przejść obojętnie. Sama w sobie jest interesującą dekoracją, ale stanowi też doskonałe tło do wyeksponowania dodatków, np. obrazów czy plakatów. Wielu osobom kojarzy się z surowymi wnętrzami. A to dlatego, że na początku można było je spotkać głównie we wnętrzach industrialnych. Z czasem ten trend trafił do mieszkań i domów.Cegły wykonane z gipsu to szybki i stosunkowo tani sposób na uzyskanie efektownej dekoracji ściany. Nie we wszystkich wnętrzach możemy pod tynkiem znaleźć oryginalną cegłę. A nawet jeśli tam jest, wyeksponowanie jej urody jest bardzo kosztowne. 


Dlatego dobrym rozwiązaniem są płytki BJM Bricks, które idealnie odwzorowują i naśladują prawdziwą cegłę. Lista ich zalet jest długa: są lekkie, występują w wielu wersjach kolorystycznych i są łatwe w montażu. Salonowi dodadzą charakteru, sypialni przytulności, a do pokoju nastolatka wprowadzą odrobinę industrializmu. 


Technologia wykorzystywana do produkcji płytek BJM Bricks gwarantuje unikalność każdej płytki oraz nadaje im autentyczny wygląd i niezmienny kolor. Każda płytka barwiona jest ręcznie, dzięki czemu na ścianie nie występuje „efekt szachownicy”. 


Cegły BJM Bricks przeznaczone są do dekoracji mieszkań i pomieszczeń biurowych. Ze względu na stosowany materiał nie mogą być narażane na działanie warunków atmosferycznych, bezpośredni kontakt z wodą czy nadmierną wilgoć. Cegiełki wytwarzane są 
z gipsu z dodatkiem włókien, co mimo niewielkiej grubości zapewnia im wysoką twardość i odporność na uderzenia. Cegiełki BJM Bricks mają nieregularny kształt, dlatego wyglądają na ścianie autentycznie. Ich wymiary zawierają się w przedziałach od 6,5 cm do 7,2 cm wysokości i od 23 cm do 23,5 cm szerokości. Ich grubość wynosi 6-9 mm. W każdym opakowaniu znajduje się 7 elastycznych arkuszy z gipsowymi cegiełkami o wymiarach 85 cm x 30 cm każdy. Układanie cegiełek na arkuszach znacząco skraca czas i koszt montażu.Cegiełki ustawione są na arkuszach w tradycyjną mijankę przez co uzyskuje się wygląd ceglanego muru. Dla urozmaicenia wyglądu ściany, można je łamać podczas montażu i przyklejać jako połówki. Po zafugowaniu zaprawą cementową można je malować. Cegły występują w kilku wersjach kolorystycznych: białej, szarej, piaskowej, rudej i czerwonej. Na życzenie Klienta BJM Bricks może wykonać cegłę w dowolnym odcieniu. 

 


 

Produkty można zakupić przez stronę bjm-bricks.pl oraz poprzez biura projektowe wymienione na stronie internetowej.
Chyba warto spróbować taką nowinkę? A może ktoś już ma u siebie takie cegiełki?
Czekam na zdjęcie i komentarze :)

Źródła zdjęć: BJM Bricks

Pozdrawiam,

Marta Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za odwiedziny i za komentarz,
Każde Wasze słowo jest dla mnie inspiracją do dalszej pracy.