niedziela, 8 lutego 2015

Skandynawskie wnętrza - funkcjonalny podział na strefy - Inom Vallgraven, Köpmansgatan 2

Każdy z nas chce mieszkać we wnętrzu, które będzie współgrało z naszymi przyzwyczajeniami, z naszym funkcjonowaniem w życiu codziennym. To jeden z najważniejszych elementów, które wymagamy przy współpracy z architektem wnętrz. Pamiętajcie, że przy każdej rozmowie z nami musicie postarać się przekazać nam jak najwięcej informacji. 


Przedstawiając Wam dzisiejsze wnętrze, chciałabym zwrócić uwagę na funkcjonalny podział stref użytkowych. Mieszkanie nie jest zbyt duże - salon z aneksem kuchennym, sypialnia, malutka garderoba i hall wejściowy i łazienka - ale praktycznie każdy metr kwadratowy został w pełni wykorzystany. Najdokładniej widać to w salonie z aneksem kuchennym. Zauważyliście ile tam jest wydzielonych miejsc?


Na pierwszym planie część jadalna, znajdująca się bezpośrednio przy strefie kuchennej - aneks kuchenny. 


Znalazło się i miejsce na kącik do pracy - z najpotrzebniejszymi elementami - stolik pełniący rolę biurka, krzesełko, półka - drabina oraz bardzo pomysłowe półki na książki. 

 Tuż obok kącika do pracy - w tym samym pomieszczeniu - znajduje się strefa wypoczynkowa - z piękną granatową kanapą, małym stolikiem kawowym i małą komódką pod telewizorem.  Część kuchenna - prosta, minimalistyczna bez żadnych dekoracji, niepotrzebnych elementów. Może nawet trochę za bardzo...


Sypialnia, która de facto jest całkowicie osobnym pomieszczeniem, została w bardzo pomysłowy sposób "włączona" w strefę dzienną, za pomocą częściowo ażurowej ściany. 

Pozostałe pomieszczenia urządzone są bez zachwycających rozwiązań - projektant lub mieszkańcy postawili w tym momencie typowo na funkcjonalność zgodnie z przeznaczeniem. 

Pozdrawiam

Marta 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuje za odwiedziny i za komentarz,
Każde Wasze słowo jest dla mnie inspiracją do dalszej pracy.